Wella Professionals wspiera młode talenty

Czerwiec 27, 2016 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Wella Professionals to marka, która od lat wyznacza standardy w sztuce fryzjerskiej. Marka stawia na młode talenty, a jej głównym założeniem jest promowanie pasji i zaangażowania najmłodszego pokolenia fryzjerów w rozwijaniu swoich umiejętności. Wella Professionals jest także sponsorem Narodowej Kadry Męskiej Fryzjerstwa Polskiego Juniorów, która odnosi spektakularne sukcesy na światowej arenie.

Polscy fryzjerzy należą do światowej czołówki. Ich praca, pasja oraz artystyczne kreacje nagradzane są w licznych światowych konkursach. Po sukcesach seniorów potwierdzili to juniorzy, wspierani przez markę Wella Professionals. Narodowa Kadra Męska Fryzjerstwa Polskiego Juniorów dała z siebie wszystko podczas mistrzostw świata w Korei – OMC Hair Word Seul 2016. Klaudia Wójcik z Wadowic, Jacek Chamera z Olsztyna oraz Tomasz Drab z Szamotuł wrócili do Polski ze srebrnym medalem w klasyfikacji drużynowej. Młodzi Polacy byli lepsi między innymi od Japończyków, Francuzów czy reprezentacji Chin. Ulegli jedynie reprezentantom Włoch. Jacek Chamera indywidualnie w fryzurze klasycznej zdobył również vice-mistrzostwo świata.

2400x300dpi_JUR_4829

2400x300dpi_JUR_4732

2400x300dpi_JUR_4720

Młodzi fryzjerzy do mistrzostw przygotowywali się pod okiem trenerów Andrzeja i Pawła Matrackich, którzy mają na swoim koncie mistrzowskie tytuły. Andrzej to fryzjer-stylista z ponad 25-letnim doświadczeniem, który od lat dzieli się swoją wiedzą, prowadząc szkolenia, treningi i wykłady na całym świecie. Jest zdobywcą ponad 100 medali jako zawodnik i trener. Paweł Matracki to najmłodszy w historii fryzjerstwa polskiego mistrz Polski seniorów, od 2001 roku jest członkiem Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego. Zdobywca wielu medali w najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach. Kadrowiczów wspierał również Aleksander Stankiewicz.

2400x300dpi_JUR_3891

JUR_2177

Wsparcie najlepszych z możliwych stylistów i marki Wella Professionals oraz tysiące godzin żmudnej pracy zaprocentowały
w Korei. Jurorzy docenili precyzję fryzury klasycznej przygotowanej przez Jacka Chamera. Mocną stroną wykazali się również zawodnicy przy fryzurze kreatywnej. Jury zwróciło również uwagę na perfekcyjne wydobycie koloru oraz doskonałe dobranie go do nowatorskiego kształtu fryzury, przy zachowaniu perfekcyjnej struktury. Na przygotowanie fryzury kreatywnej zawodnicy mieli 15 minut, natomiast na klasyczną – 25.

JUR_3656

2400x300dpi_JUR_3854

Cieszę się, że mamy zdolną młodzież. Opłaca się w nich inwestować. Jacek i Klaudia pół roku temu z mistrzostw Europy
w Paryżu przywieźli brąz, teraz mamy srebro. Przyszłość należy do nich. – cieszył się po zawodach trener i najbardziej utytułowany polski fryzjer, Andrzej Matracki.

2400x300dpi_JUR_3854

W zawodach w Seulu wzięło udział 1200 osób z 40 krajów. Polscy jurorzy i ich świetne przygotowanie zaowocowało i pozwoliło się wyróżnić. „Przygotowania do zawodów wymagały wielu poświęceń. Treningi odbywały się w Olsztynie, więc razem z Tomkiem spędzaliśmy długie godziny w podróży. Fantastycznie było pracować z tak utytułowanymi trenerami i kolegami z reprezentacji seniorów. Przygotowali nas świetnie i chcemy im za to podziękować tym medalem“ – mówiła po powrocie do Polski Klaudia Wójcik. Jacek Chamera i Tomasz Drab dodają, że ważne było nie tylko przygotowanie techniczne i ćwiczenia manualne, ale też praca nad psychiką. Dzięki pracy z psychologami i urozmaiconym treningom na zawodach w Seulu, mimo presji, mogli dać z siebie wszystko.

2400x300dpi_JUR_3223