Trendy Wella Professionals SS18

Marzec 20, 2018 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Wella Professionals przedstawia nontouring – najważniejszy trend kolorystyczny w sezonie wiosna-lato 2018!

W nowym sezonie eksperci Wella Professionals przewidują kolejny ważny trend fryzjerski: nontouring. Nontouring to technika, która wykorzystuje elementy konturowania, lecz w łagodniejszy sposób.

Nontouring modyfikuje kontrastowe formowanie kształtów uzyskiwane za pomocą konturowania i wynosi je na wyższy poziom. Nontouring to koloryzacja, która łagodzi style wyrażające indywidualność.

Dzięki nontouringowi kolor wykorzystywany jest jako filtr urody. Harmonizując linie fryzury, kolor łagodzi nawet najbardziej śmiałą formę w przyjazny do noszenia i twarzowy look, nie umniejszając przy tym jego nowoczesnego charakteru. Gdy dodajemy włosom naturalnego blasku i nasycamy je ciepłem, jednocześnie mieszając wyraziste kontrasty kształtów i tekstur, możemy pójść o krok dalej w modyfikowaniu kanonów piękna, by uzyskać korzystny, świadomy i pozytywny wizerunek samego siebie.

Płynność stylu         

Nontouring poszerza wybór stylów, wychodząc poza spektrum naturalnych looków. Śmiałość w wyrażaniu siebie jest piękna sama w sobie. Nie zwracając uwagi ani na rasę, ani na płeć społeczną, zachowujemy otwartość na nową estetykę, w której to, co „damskie” czy „męskie” wydaje się nazbyt ograniczać indywidualną ekspresję. Ekspresja płci społeczno-kulturowej jest płynna, a zmysłowość stanowi część każdego wizerunku i interakcji. Inicjatorzy stylu wybierają wyraziste, spersonalizowane formy fryzur o zmysłowych teksturach, aby przekazać wiadomość: tak wyrażam samą/samego siebie. Kiedy tylko chcesz wyrazić siebie – wybór należy do Ciebie!

Definiowanie piękna na nowo

Nowy trend polega na celebrowaniu indywidualności i  ignorowaniu tradycyjnych stereotypów dotyczących płci społeczno-kulturowej, które określają, jaka fryzura przeznaczona jest dla mężczyzn lub dla kobiet. Style niegdyś przypisane płciom, typowe dla kobiety i mężczyzny, zamieniły się teraz w pulę pomysłów, spośród których możemy swobodnie czerpać, kierując się potrzebą afiliacji związanej z płcią. Dlatego właśnie wiele fryzur i odcieni jest mniej określonych pod względem płci, a fotografowani modele prezentujący kolekcję noszą podobne fryzury.

Andreas Kurkowitz – globalny ambasador Wella Professionals ds. koloryzacji powiedział:  „Te looki wydają się mniej określone pod względem płci i są mniej sezonowe, gdyż cechuje je płynność w stylu i technice. Myślę, że to przyszłościowe: tworzenie fryzur, które może nosić każdy. Forma uzyskana jest poprzez strzyżenie oraz kolor, które autentycznie się przenikają, a więc można tworzyć bardziej awangardowy look, a potem łagodzić go kolorem”.  

Reiner Sauter – wiceprezes ds. kreatywnego fryzjerstwa Coty Professional Beauty twierdzi: „Obserwujemy ewolucję nowego trendu i to, co widzimy na wybiegach nie już ograniczane zasadami obowiązującymi dla określonej płci. To, co było niegdyś męskie nie już przeznaczone tylko dla mężczyzn. Również kobiety mogą przyswajać męskie atrybuty piękna … i jednocześnie wyglądać bardzo kobieco”.

Fryzury wykonano, wykorzystując produkty hero z portfolio Wella Professionals, między innymi: farby Illumina Color, Koleston Perfect, Color Fresh Create i Blondor.

Paleta

Od blondów, inspirowanych latami 70., po brązy w tonacjach miedzianych, paleta sygnalizuje odejście od chłodniejszych kolorów cukierkowych w kierunku słonecznego blasku, ciepła i odcieni bardziej złocistych.

Reiner tak mówi o palecie: „Przeprowadziliśmy analizę rynku, aby przewidzieć najbardziej popularne kolory na następny rok. To paleta bardzo modnych obecnie odcieni nude, o które proszą także klienci salonów. Nasyciliśmy odcienie nude ciepłem słonecznego blasku i złota. Kiedy mamy na włosach łatki światła i cienia, uzyskujemy optyczną iluzję ruchu”. 

Andreas mówi: „Paleta kolorów i proste techniki pozwalają nam tworzyć efekty płynnie wyrażające płeć, aby uzyskiwać look bardziej męski lub kobiecy zarówno na chłopakach, jak i na dziewczynach”.

SS18_KV_couple_1.jpg

SS18_KV_couple_2.jpg

SS18_KV_couple_3.jpg

SS18_KV_single_1_female.jpg

SS18_KV_single_1_male.jpg

SS18_KV_single_2_female.jpg

SS18_KV_single_2_male.jpg