Finał International Trend Vision Award 2014

Maj 16, 2014 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Finał International Trend Vision Award 2014 – najważniesze wydarzenie w świecie fryzjerstwa

Było niesamowicie, kreatywnie i inspirująco… Na poczatku maja setki fryzjerów z całego świata, przyjechały do Frakfurtu, na finał International Vision Trend Award 2014, jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie fryzjerskim. W konkursie wzięło udział 82 najbardziej utalentowanych fryzjerów I stylistów z 56 krajów.

[rev_slider ITVA1]

Konkurs daje stylistom fryzur możliwość pokazania swojego talentu, kreatywności i pasji. W tym roku, oprócz prezentacji na żywo (LIVE Vision), odbyła się również foto-prezentacja (PHOTO Vision). W ramach konkurencji PHOTO Vision oraz LIVE Vision nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Young Talent w której biorą udział fryzjerzy poniżej 30 roku życia oraz Color, w której nie ma ograniczeń wiekowych. Przy ocenie prac liczy się nie tylko stworzona fryzura, ale również spójność trendu z zaproponowanym strojem oraz makijażem. Dla uczestników i widzów imprezy było to niezwykłe show, pełne insiracji i sztuki fryzjerskiej.
Polskę reprezentowali Piotr Kmiecik i Jacek Łukasik z Salonu Modern Design ze Szczecina, którzy pokazali niesamowicie kobiecą i zmysłową stylizację – znalazła się ona w ścisłym gronie 15 finalistów. W kategorii LIVE Vision zwyciężyli przedstaiwciele Tajwanu oraz Ukrainy. Natomiast w kategorii PHOTO Vision na podium stanęli styliści z Nowej Zelandii i Węgier.
Konkursowe prace oceniało jury, składające się z największych ekspertów fryzjerskiego świata – Eugene Souleiman (globalny dyrektor kreatywny Wella Professionals, Care&Styling), Josh Wood (globalny dyrektor kreatywny Wella Professionals, Color), sześciu najlepszych, międzynarodowych stylistów oraz przedstawiciele mediów. Jury oceniało technikę wykonania prezentowanych stylizacji lub koloryzacji, kreatywność oraz interpretację trendów.
Imprezę poprowadzili niemiecki stylista Lars Nicolaisen oraz niekwestionowana gwiazda sztuki fryzjerskiej Patrick Cameron.

Sama możliwość wzięcia udziału w takim wydarzeniu była dla fryzjerów i stylistów ogromnym wyróznieniem. Atmosfera we Frankfurcie była niezwykła, tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu reprezentacje wszystkich krajów pojawiły sie na scenie z flagami swoich państw- niesamowite widowisko.
Emocje były ogromne, że International Vision Trend Award już za nami i nie możemy sie doczekać kolejnej edycji…

Zwycięcy:

Konkurencja LIVE VISION

Zwycięzcy w kategorii Young Talent

1 miejsce: Kriz Chen, Hair Culture salon, Tajwan
2 miejsce: Lyndal Salmon, Biba salon, Australia
3 miejsce: Giorgio Parrivecchio, GP Parrucchieri salon, Włochy

Zwycięzcy w kategorii Color

1 miejsce: Iryna Fraiuk, Kodokan salon, Ukraina
2 miejsce: Sean Nolan, HOB Salons, Wielka Brytania
3 miejsce: Ben Lin, Soleil-Salon, Tajwan

Konkurencja PHOTO VISION

Zwycięzcy w kategorii Young Talent

1 miejsce: Karina Grace Gollins, Karina Grace Hairdressing salon, Nowa Zelandia
2 miejsce: Lucy Tuck, Marc Antoni salon, Wielka Brytania
3 miejsce: Shauna McGrath, House of Colour salon, Irlandia

Zwycięzcy w kategorii Color
1 miejsce: Tamás Fehér, hair’s[ku:l] salon, Węgry
2 miejsce: Suppasan Kaewbanphot, Laksana Salon, Tajlandia
3 miejsce: Glory Avilés, Bloom Salon, Portoryko