System Professional Liquid Hair (wywiad)

Styczeń 30, 2015 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Poznajcie Nowość od System Professional! Kuracja Molekularnego Wypełnienia Włosów LIQUID HAIR błyskawicznie wypełnia uwrażliwione partie włosów. Innowacyjna formuła produktu nasycona jest aminokwasami, które stanowią element budulcowy keratyny – zapewnia ona włosom elastyczność i witalność. Zapraszamy do lektury wywiadu z Instruktor Studia Wella – Luizą Jarosławską – Woźniak, która zdradza tajniki działania tego niezwykłego produktu.

W jaki sposób Liquid Hair rekonstruuje zniszczone włosy na poziomie molekularnym? 

Liquid Hair działa na zasadzie molekularnego wypełnienia włosów, tzn. odbudowuje włókna włosów już na poziomie najmniejszych cząsteczek, z których zbudowany jest włos.
Jeśli staramy się regenerować strukturę naturalnym komponentem tworzącym daną materię, jest to najskuteczniejsze, ponieważ składniki, które wprowadzamy, idealnie scalają się z regenerowaną powierzchnią.
Włos w 85% zbudowany jest z białek, tworzonych przez aminokwasy, których jest we włosie 21. Aminokwasy łączą się w tzw. łańcuchy polipeptydowe. Aby mówić o tym, że powstało białko, musi się połączyć min. 100 aminokwasów w dowolnej konfiguracji.
Cześć z nich występuje w takich łańcuchach w większej ilości, część w mniejszej, część jest też bardziej podatna na uszkodzenia. Niektóre aminokwasy są dla nas zatem szczególnie istotne pod kątem budowy włosa. Wykorzystując tę wiedzę, w Liquid Hair wykorzystano alaninę – aminokwas występujący w białku włosa w dużej ilości oraz histydynę, która jest szczególnie wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego.


Na czym polega unikalna formuła Liquid Hair i czym różni się od pielęgnacji System Professional Repair? 

W produkcie Liquid Hair zastosowano tę samą formułę, która znajduje się w linii System Professional Repair, czyli RNP. W jej skład wchodzi zhydrolizowana keratyna, pantenol oraz silikony i jony dodatnie. W Liquid Hair zastosowano dodatkowo dwa ważne w budowie keratyny (białka włosa) aminokwasy – alaninę i histydynę. Liquid Hair głęboko regeneruje włosy, a dzięki swojej konsystencji jest lżejszy niż maska, dlatego znakomicie sprawdzi się w przypadku rekonstrukcji delikatnych, cienkich włosów.

10292137_1551949458399375_937388804731120754_n

Czy można stosować Liquid Hair pomijając etap suszenia włosów?

Suszenie włosów jest etapem, z którego nie powinno się rezygnować, ponieważ intensyfikuje ono proces działania preparatu. Ciepło suszarki powoduje, że aminokwasy zawarte w produkcie lepiej scalają się z powierzchnią włosa. Mówiąc krótko, dzięki suszeniu włosów rezultaty działania kosmetyku są lepsze.


W jaki sposób produkt Liquid Hair rozpoznaje zniszczone partie włosów?

Za tę funkcję odpowiadają tzw. inteligentne silikony i jony dodatnie. Inteligentne, ponieważ nie oklejają włosa i nie powodują, że staje się on obciążony, z kolei podczas koloryzacji nie występuje problem z zapigmentowaniem go, tak jak ma to miejsce w przypadku niektórych produktów, mających w składzie silikony. Te, zawarte w serii Repair, działają wyłącznie w miejscach, gdzie włos jest uwrażliwiony. Zdrowy włos ma ładunki dodatnie i ujemne w równowadze, natomiast w miejscach gdzie pojawia się uwrażliwienie, włos jest naładowany ujemnie.
Plus z minusem przyciąga się, więc na uwrażliwone partie włosów trafią silikony naładowane dodatnio, a w miejscach, gdzie włosy są zdrowe, silikony po prostu się nie osadzą.Czym różni się kuracja Liquid Hair wykonana w salonie fryzjerskim od samodzielnego zastosowania produktu w domu?

W zabiegu Molekularnego Wypełnienia Włosów, oprócz Liquid Hair, używamy jeszcze dwóch produktów – indywidualnie dobranego szamponu i kosmetyku do pielęgnacji końcowej z wybranej linii. Fryzjer określa dokładnie potrzeby naszych włosów, dzięki czemu z łatwością dobiera gamę produktów, która da włosom największe korzyści. U każdego z nas te potrzeby mogą być inne.
Czasami klientki błędnie rozpoznają potrzeby swoich włosów, np. wybierając linię nawilżającą, gdy włosy są suche lub sięgając po linię dającą połysk, gdy włosy stają się matowe. Czasami symptomy te oznaczają głębszy problem, np. brak nawilżenia wynika z faktu, że włosy są zniszczone a brak połysku świadczy o tym, że włosom potrzeba wygładzenia.
Oprócz tego, zabiegowi towarzyszy masaż relaksacyjny podczas mycia głowy, który pozwoli nam się rozluźnić i odstresować. Bardzo ważnym elementem jest również sposób, w jaki aplikowany jest System Professional Liquid Hair. Stylista, podczas zabiegu w salonie, powinien wcześniej pokazać klientce jak prawidłowo nakładać produkt tak, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny.


Czy Liquid Hair można stosować na zdrowe włosy, aby je wzmocnić i odżywić?

Nie ma ku temu przeciwskazań. Tak, jak wspomniałam wcześniej, dzięki temu, że Liquid Hair zawiera silikony naładowane dodatnio, rozpoznaje miejsca, w których pojawiają się na włosach mikrouszkodzenia – nie będzie zatem działał tam, gdzie nie ma takiej potrzeby.
Poza tym, Liquid Hair, tak jak mówiłam, należy do gamy System Professional Repair, która zawiera formułę RNP, pochodzącą od angielskich słów Repairs – Regeneracja, Nourishes – Odżywienie oraz Protects – Zabezpieczenie.
Oprócz funkcji regeneracji, są jeszcze dwie równie ważne fazy formuły. Za odżywianie odpowiada pantenol, czyli prowitamina B5, która znana jest ze swoich właściwości nawilżających – odpowiedni poziom nawilżenia w przypadku włosów jest niezwykle istotny. W składzie chemicznym włosa woda zajmuje ilościowo drugie miejsce, zaraz po proteinach. W temperaturze pokojowej stanowi 12% składu chemicznego włosa. Jest on kapilarny, co oznacza, że może pobierać wilgoć z otoczenia, ale również w momencie, kiedy przebywamy na słońcu bądź w suchym, klimatyzowanym czy ogrzewanym pomieszczeniu poziom wody we włosie może się zmniejszać. Dlatego bardzo ważne jest, aby stan nawilżenia w łodydze włosa uzupełniać w postaci kosmetyków zawierających m.in. pantenol.
Równie ważnym zadaniem Liquid Hair, jest zabezpieczanie przed uwrażliwieniem. Nawet kiedy włos jest zdrowy, istnieje wiele czynników, które mogą wpływać destrukcyjnie na proteiny, m.in. warunki środowiskowe oraz zabiegi chemiczne, którym poddajemy włosy.


Czy to, że Liquid Hair spłukujemy zaledwie przez 20 sekund nie spowoduje, że włosy będą obciążone i łatwo się przetłuszczające?

Liquid Hair nie powoduje efektu obciążenia i przetłuszczenia włosów. Konsystencja produktu jest lekka i płynna, więc łatwo się spłukuje. 20 sekund to oczywiście czas umowny, ale powinien wystarczyć, aby wypłukać produkt przy średniej gęstości włosach. Woda powinna być ciepła – to ułatwia wypłukanie. Należy także pamiętać, aby polewać włosy wodą na całej powierzchni.

Dziękujemy! 🙂