Poznaj świat System Professional (wywiad)

Wrzesień 19, 2014 autorstwa domwella - Brak komentarzy

System Professional to lider technologicznych innowacji w dziedzinie zaawansowanej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zapraszamy Was na wywiad z Instruktor Studia Wella – Luizą Jarosławską, która opowiada o naszych spersonalizowanych kosmetykach i innowacyjnych rozwiązaniach. Zajrzyjcie do magicznego świata SYSTEM PROFESSIONAL.

1549468_391091421036249_293797775_n

Dlaczego warto stosować produkty System Professional? Co wyróżnia je na tle konkurencji?

Kosmetyki System Professional to szerokie portfolio produktów, które dają możliwość doboru optymalnej kuracji do każdego rodzaju włosów. Wyjątkowości tym kosmetykom nadaje spersonalizowana alchemia, czyli możliwość łączenia produktów w celu uzyskania pielęgnacji najlepiej dobranej do indywidualnych potrzeb włosów każdego klienta. Również osoby z problemami skóry głowy znajdą odpowiednie kosmetyki dla siebie.
System Professional to także bogata gama produktów do stylizacji włosów o właściwościach pielęgnacyjnych. Ponieważ każde włosy mają inne potrzeby, stworzono oddzielne linie dedykowane dla kobiet i dla mężczyzn.

Jakie przełomowe technologie zostały zastosowane w poszczególnych liniach?

Każda linia System Professional wykorzystuje zaawansowaną technologię, która pozwala uzyskiwać inne efekty.
Linia System Professional Smoothen z formułą Cashmere Complex, dzięki proteinom kukurydzianym Zein oraz wyciągom z awokado i kaszmiru wygładza włókno włosa.
System Professional Volumize wykorzystuje formułę Creatonic, która zawiera kreatynę. Dzięki jej zawartości w kosmetykach, znacznie zwiększa się grubość pojedynczych włosów. Dodatkowo składnikiem linii są polimery odpowiedzialne za elastyczność – tworzą one swoistą siateczkę wokół włókien włosów, która działa jak rusztowanie nie pozwalając, aby włosy opadały płasko u nasady.
W linii nawilżającej Hydrate z systemem Active Moisture Complex została zastosowana kombinację dwóch cukrów – glukozy i fruktozy, które zabezpieczają włos na zewnątrz, aby nawilżenie utrzymywało się jak najdłużej. Dodatkowo składnikami linii są również D- Pantenol i gliceryna odpowiedzialne są za nawilżanie włosów,
Wykorzystana w linii System Professional Color Save technologia ochrony koloru 3D Color Protect Technology skutecznie wydłuża żywotność koloru dzięki połączeniu wosku pszczelego, polyquaternium 7 oraz wyciągowi z liści oliwnych. Dodatkowo kosmetyki zawierają pantenol oraz filtry UV zabezpieczające przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych chroniąc zarówno kolor, jak i kondycję włosów.
Dla włosów pozbawionych połysku stworzono linię System Professional Shine Define z technologią Tri Complex z kwasem mlekowym i kwasem cytrynowym, które przywracają właściwe pH.
Linia Repair zawiera formułę RNP (ang. repair, nutrition, protection), która nie tylko regeneruje i odżywia włosy, ale również zabezpiecza je przed kolejnymi uwrażliwieniami. Linia ta zawiera zhydrolizowaną keratynę czyli białko w formie płynnej, znacznie bardziej przyswajalnej, a także silikony i jony dodatnie.
Poza pielęgnacją włosów niezwykle istotna jest dbałość o właściwą kondycję skóry głowy. Do skóry wrażliwej oraz z problemem wypadania włosów stworzono linię System Professional Balance Scalp, która przywraca naturalną równowagę zarówno przy nadmiernym wytwarzaniu sebum, jak i przy przesuszeniu.
System Professional w swojej ofercie ma również linię dedykowaną skórze głowy z problemami. Unikalna formuła zawarta w kosmetykach zwalcza aż 6 rodzajów pitirosporum ovale, który jest drożdżakiem wywołującym łupież. Większość produktów dostępnych na rynku działa jedynie na dwa lub trzy ich rodzaje, przez co kuracja bywa nieskuteczna. Produkty z linii Balance Scalp pomagają eliminować nawet najbardziej uporczywy łupież.

11878_433868680091856_787312144_n

Jak keratyna działa na nasze włosy?

Keratyna to białko, które jest podstawowym budulcem włosów – stanowi 85% ich składu chemicznego. Z jednej strony włosy są bardzo wytrzymałe, z drugiej jednak keratynę możemy uszkodzić poprzez wiele czynników takich jak np. wysoka temperatura podczas używania prostownicy czy lokówki, promienie słoneczne, niewłaściwie wykonywana koloryzacja czy trwała. Fachowo nazywamy to denaturacją białka, czyli ścinaniem się go. Dlatego należy chronić keratynę w naszych włosach poprzez używanie kosmetyków zabezpieczających ją. Polecam do tego linię System Professional LuxeOil, zawierającą kompozycję trzech olejków – migdałowego, arganowego oraz jojoba, które dbają o właściwy stan keratyny.
W przypadku włosów uwrażliwionych ze zdenaturowaną keratyną, należy odbudowywać jej braki. Znakomicie sprawdzi się linia System Professional Repair, zawierająca zhydrolizowaną keratynę, która uzupełnia jej ubytki.

Dlaczego produkty System Professional określamy mianem inteligentnych kosmetyków?

Kosmetyki System Professional określane są tak przede wszystkim ze względu na zaawansowane technologie, które wykorzystują. Opiszę to na przykładzie linii System Professional Repair z formułą RNP, która oprócz keratyny w formie zhydrolizowanej zawiera również tzw. inteligentne sylikony i jony dodatnie. Zazwyczaj sylikony w kosmetykach nie kojarzą się dobrze – oklejają włosy powodując, że są ciężkie i pozbawione witalności. Jednak te zawarte w linii Repair, dzięki dodatkowym jonom dodatnim trafiają wyłącznie w miejsca, gdzie włosy są zniszczone. Dzieje się tak ponieważ w miejscach, gdzie włos jest uwrażliwiony jest on naładowany ujemnie, a w miejscach, gdzie włos jest zdrowy, mamy równowagę ładunków dodatnich i ujemnych. Jak pamiętamy z lekcji fizyki plus i minus przyciągają się. W związku z tym miejsca wymagające rekonstrukcji przyciągają dodatnie sylikony, a na pozostałą część włosa nie trafiają. Dzięki temu włos jest regenerowany, a jednocześnie nie pozbawiamy go lekkości i witalności.

10478642_508942809251109_7017687155839312953_n


Jaki jest Twój ulubiony produkt marki System Professional i dlaczego?

Szczerze mówiąc nie mam takiego☺ Każdy z produktów System Professional ma określone działanie i daje świetne rezultaty, jeśli jest odpowiednio dobrany do rodzaju włosów. W zależności od kondycji i potrzeb włosów, każdy produkt może stać się ulubionym.


Jakie zabiegi z portfolio System Professional poleciłabyś do regeneracji włosów po lecie?

Do zregenerowania zniszczonych włosów po lecie znakomicie sprawdzi się specjalistyczny zabieg intensywnej odbudowy keratyny przy użyciu produktów z linii System Professional LuxeOil. Połączenie maski oraz olejku z tej linii z całą pewnością poprawi kondycję włosów.
Do regeneracji włosów polecam również zabieg intensywny przy użyciu szamponu i maski z linii System Professional Repair, która dzięki zhydrolizowanej keratynie regeneruje włosy. Dodatkowo w zabiegu tym dodawana jest esencja z linii, odpowiadająca na indywidualne potrzeby. W zależności stanu włosów, są to esencje o różnym działaniu – Hydrate – nawilżenie, Smoothen – wygładzenie, Color save – ochrona koloru, Volumize – objętość.
Warto także wybrać się na luksusowy zabieg trwałej przemiany włosów i skóry głowy, któremu dodatkowy towarzyszy japoński masaż AMOA.
Każdy z zabiegów wykonywany jest przez specjalistę, który oprócz tego, że profesjonalnie dobierze odpowiednie kosmetyki, ma również możliwość użycia dodatkowych urządzeń, takich jak Hair Spa (sauna do włosów) czy climazon, które dodatkowo intensyfikują proces działania. Obydwa urządzenia wytwarzają ciepło, sauna wydziela też parę wodną, która rozchyla łuskę i zwiększa wnikanie składników odżywczych do warstwy korowej włosa.

Czy kosmetyki do stylizacji System Professional mają również właściwości pielęgnacyjne?

Jak najbardziej, kosmetyki do stylizacji System Professional również mają działanie pielęgnacyjne. Zawierają olejki oraz polimery, które wyrównują powierzchnię włosa. Jeśli pomiędzy warstwami łuski brakuje spoiwa, czyli lipidów, które je scalają – włosy stają się porowate. Dzięki zawartości substancji pielęgnacyjnych, włókno włosa zostaje wygładzone, dzięki czemu włos staje się błyszczący, a pojedyncze włókna gładkie. Jest to bardzo istotne przy tworzeniu stylizacji. Oprócz tego produkty do stylizacji zawierają filtry UV, które chronią włosy przed destrukcyjnym wpływem promieni słonecznych.

Na czym polega usługa System Professional Fusion Service?

Dostępna w salonach usługa Fusion Service polega na łączeniu produktów do stylizacji System Professional z wybranymi produktami pielęgnacyjnymi. Rekomendujemy 4 kombinacje, które dają nowe, dodatkowe rezultaty – czyli jeszcze więcej korzyści, jakie możemy uzyskać. Pianka Delicate Volume (pianka nadająca objętość) oraz Perfect Hair (kuracja wzmaniająca włosy). Dzięki temu zestawieniu uzyskujemy objętość i przyjemną delikatność w dotyku.
Sprężyste i miękkie w dotyku włosy zapewni połączenie produktu do pielęgnacji System Professional Weightless Finish oraz stylizacji System Professional Polished Waves. Objętość połączoną z gładkością włókien włosów uzyskamy przy użyciu System Professional Perfect Hair oraz lotionu do stylizacji System Professional Resolute Lift.
Formowanie kształtu a jednocześnie blask i delikatność gwarantują nam Perfect Ends do pielęgnacji rozdwojonych końcówek oraz Refined Texture (modelujący krem do elastycznej stylizacji).