Profesjonalna pielęgnacja włosów latem

Sierpień 4, 2015 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Latem powinniśmy chronić nasze włosy, tak samo jak skórę. Jeśli pozbawimy je odpowiedniej ochrony przed działaniem promieni UV, będą każdego dnia narażone na uszkodzenia. Zarówno skóra, jak i włosy, składają się z podobnych protein, dlatego reagują identycznie na takie czynniki, jak promienie UV, ciepło, chlor czy słona woda. Dlatego tak bardzo istotna jest odpowiednia ochrona – dzięki niej włosy będą wyglądały zdrowo przez całe lato.

Linia System Professional SUN zapewnia spersonalizowaną ochronę struktury i koloru włosów przed działaniem słońca, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo w trakcie i po długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

sp22

Latem, aby odpowiednio dbać o włosy, pamiętaj o najważniejszych zasadach ich pielęgnacji:

1. Nawilżaj skórę, włosy oraz skórę głowy pijąc 2-3 litry wody dziennie.
2. Używaj codziennie silnej i nawilżającej odżywki (ważne szczególnie w przypadku cienkich włosów, które są bardziej podatne na przesuszenie). Dla dodatkowej ochrony przed działaniem promieni UV, zmieszaj Koncentrat SP SUN z Twoją ulubioną odzywką SP.
3. W trakcie ekspozycji na słońce, szczególnie w godzinach 11-15, stosuj produkty chroniące przed działaniem promieni UV (szczególnie ważne przy w przypadku włosów blond, mających słabszą naturalną ochronę), jak np. SP Sun Spray UV.
4. Po kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie umyj włosy delikatnym szamponem, np. SP After Sun, aby je oczyścić i chronić przed zniszczeniem i utratą koloru.
5. Ciepły, letni wiatr działa tak samo, jak suszarka do włosów! Uzupełnij więc poziom nawilżenia włosów produktem dającym długotrwały efekt – np. Fluidem bez spłukiwania SP After Sun.

Spraw, aby Twoje włosy latem wyglądały piękniej niż kiedykolwiek i stosuj kosmetyki z linii System Professional SUN. Linia SP Sun zapewnia długotrwałą ochronę przed działaniem promieni UV oraz pielęgnację w trakcie i po ekspozycji na słońce.

SP SUN CONCENTRATE – koncentrat do codziennego stosowania.
To technologia prosto z salonu fryzjerskiego. Wystarczy, że dodasz 5 pompek preparatu do Twojej ulubionej odżywki z linii SP do spłukiwania (Repair, Smoothen, Hydrate lub Color Save). W ten sposób zapewnisz włosom do 10 godzin ochrony przed działaniem UV. Koncentrat SP SUN wzbogaci Twoją codzienną pielęgnację włosów o ciągłą i długotrwałą ochronę przed szkodliwym promieniem.
Koncentrat SP SUN zawiera formułę Sun Protection Complex (filtry UVA i UVB takie, jak te stosowane w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry). To lekki fluid otulający każdy włos ochronną warstwą, absorbującą promieniowanie UV i zapewniającą włosom odpowiedni poziom nawilżenia.. Latem używaj koncentratu SP SUN codziennie.

SP SUN UV SPRAY – w trakcie ekspozycji na słońce.
Chroni strukturę włosów oraz ich kolor przed działaniem promieni UV. Łatwy w aplikacji spray bez spłukiwania z zawartością skoncentrowanej formuły Sun Protection Complex chroni włosy przed działaniem promieni UV.

SP SUN SZAMPON – Po ekspozycji na słońce.
Delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy, usuwając pozostałości produktów ochronnych, soli i chloru, które mogą niszczyć włosy poddane ekspozycji na słońce.

SP AFTER SUN – Po ekspozycji na słońce.
Szybko nawilża zniszczone słońcem włosy. Formuła nawilżająca uzupełnia naturalną równowagę włosów, nadając im widoczną delikatność.

SP SUN FLUID NAWILŻAJĄCY – Po ekspozycji na słońce.
Zapewnia aktywne, długotrwałe nawilżenie, które chroni włosy przed wysuszeniem. Lekki fluid bez spłukiwania wygładza i nawilża włosy i skórę głowy oraz ułatwia rozczesywanie.

SP LUXEOIL ELIXIR – Luksusowy olejek odbudowujący keratynę. Zapewnia długotrwały efekt wygładzający. Chroni włosy przed utratą wilgoci i nadaje im połysk. Zawiera filtry UVA. Teraz dostępne w nowej, wygodnej pojemności – 30 ml. Idealny by zabrać go w podróż.