Pielęgnacja System Professional na wiosnę

Kwiecień 13, 2016 autorstwa domwella - Brak komentarzy

Wywiad z Luizą Jarosławską-Woźniak, starszym instruktorem Studia Wella. Zapraszamy do lektury.

Jakie problemy z włosami najczęściej występują po zimie?

Klientki najczęściej borykają się z problemem przesuszenia włosów, na skutek przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach, w których powietrze jest wyjątkowo suche. Z kolei noszenie czapek sprzyja elektryzowaniu się włosów.

Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy regularna pielęgnacja, czy warto udać się do fryzjera?

Pielęgnacja powinna odbywać się systematycznie, niezależnie od pory roku, podczas każdego mycia. Po tak trudnym dla włosów okresie, jakim jest zima, warto udać się do fryzjera, aby dokonać diagnozy problemu i dobrać odpowiedni zabieg wykonywany w salonie oraz pielęgnację do dalszego stosowania w domu. Dodatkowo, fryzjer posiada nie tylko profesjonalne kosmetyki, ale też odpowiednie narzędzia, jak saunę czy klimazon, które intensyfikują proces nawilżenia i odbudowy włosów.

Jakie zabiegi są szczególnie polecane na wiosnę?

Przede wszystkim zabiegi nawilżające przy użyciu linii System Professional Hydrate, w składzie której znajdziemy glicerynę i panthenol oraz cukry owocowe, które zapobiegają nadmiernej utracie wilgoci. Zabiegi w salonie fryzjerskim są bardziej złożone niż te wykonywane w domu. Ekspert może zdiagnozować i zareagować na konkretne potrzeby włosów i skóry głowy. Fryzjerzy pracujący z marką System Professional mają do dyspozycji kolekcję esencji w formie ampułek, które odpowiednio łączą z innym produktem – maską lub emulsją, sprawiając, że pielęgnacja jest bardziej kompleksowa i dopasowana do potrzeb klienta. Uzupełnieniem zabiegu jest masaż skóry głowy, który intensyfikuje działanie składników zawartych w kosmetykach. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, masaż może mieć walory relaksacyjne lub pobudzające.

Czy zabiegi regenerujące i nawilżające można łączyć z koloryzacją?

W dniu koloryzacji zazwyczaj nie rekomenduje się typowych intensywnych zabiegów regeneracyjnych. W tym celu został opracowany specjalistyczny zabieg System Professional Color Lock z użyciem emulsji System Professional Color Save, który skupia się na pielęgnacji koloru tzn.: zakończeniu działania tlenu we włosie, ustabilizowaniu pigmentów, aby kolor był trwały i ne ulegał zbyt szybko zmianie oraz domknięciu łuski włosa. Przy tym zabiegu używamy jednej z 4 ampułek, w zależności od potrzeb włosów System Professional Hydrate zapewnia dodatkowe nawilżenie, System Professional Repair – dodatkową regenerację, System Professional Volumize – dodatkową objętość lub System Professional Smoothen – dodatkowe wygładzenie. Jak często powinniśmy korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych u fryzjera?

Fryzjera warto odwiedzić minimum raz w miesiącu, aby określił jakiej pielęgnacji potrzebują nasze włosy. Nie powinniśmy jednak rezygnować z domowej pielęgnacji z użyciem emulsji lub maski – intensywne zabiegi pielęgnacyjne powinny być przeprowadzane raz tygodniu. Aby produkt przyniósł porządane rezultaty optymalny czas działania w przypadku masek i emulsji System Professional to 10 minut. Na co dzień doskonale sprawdzi się ekspresowa odżywka.

Coraz częściej słyszymy o pielęgnacji skóry głowy. Czy warto o tym pamiętać?

Oczywiście, troska o skórę głowy jest obowiązkowym elementem pielęgnacji. Tylko zdrowa skóra gwarantuje prawidłowy wzrost i odpowiednią kondycję włosów. Marka System Professional oferuje zabiegi pielęgnacyjne, z użyciem produktów z linii System Professional Balance Scalp, które odpowiadają na potrzeby skóry głowy i przywracają jej równowagę. Skórą wrażliwą określamy zarówno skórę suchą, jak i tłustą. W linii Balance Scalp znajdziemy szampon, lotion, serum do skóry głowy oraz maskę. Wszystkie produkty aplikujemy bezpośrednio na skórę głowy.

Skoro już wspomnieliśmy o prawidłowym wzroście włosa, co zrobić, kiedy po zimie włosy wypadają?

W linii System Professional Balance Scalp znajduje się również intensywne serum wzmacniające Energy Serum, które redukuję genetyczne wypadanie włosów i wzmacnia osłabione włosy, m.in. dzięki zawartości biotyny, która odpowiada za właściwe zakotwiczenie włosa w mieszku. Zawarta w produkcie kofeina pobudza z kolei mikrokrążenie. Najlepsze efekty osiągniemy łącząc aplikację serum z masażem pobudzającym. Profilaktyczna kuracja powinna odbywać się 3 razy w tygodniu przez 3 miesiące. Z kolei przy intensywnym wypadaniu rekomendowana jest codzienna aplikacja przez półtora miesiąca, następnie 3 razy w tygodniu przez półtora miesiąca – zawsze w połączeniu z szamponem Balance Scalp.